Якість робіт – найважливіший фактор, який враховується, коли здається будівельний об’єкт. До підрядників часто пред’являють претензії з цього приводу, але вони не завжди виправдані. Наша стаття допоможе прояснити багато моментів і визначити для себе критерії якості тих чи інших будівельних і ремонтних робіт.

На що звернути увагу

Є багато моментів, які залишаються без уваги під час приймання будівельних робіт, в результаті обидві сторони не задоволені результатом. Звертайте увагу на такі нюанси:

 • Роботи краще приймати поетапно, незалежно від тривалості процесу будівництва.
 • Передбачені певні критерії оцінки якості поверхні. Наприклад, для штукатурки не допустимо більше 2 мм відхилень на 2 метри.
 • Уважно читайте договір і чітко вказуйте вид потрібних робіт. Наприклад, якщо у вас в договорі вказано просто “виконати фарбування”, будівельники не зобов’язані виконувати її як “високоякісну”, ці два поняття відрізняються.

Що значить приховані роботи

Приховані роботи включають:

 • Розведення електрики, опалення та сантехніки.
 • Посилення несучих конструкцій.
 • Підготовку основи (штукатурка і стяжка)

приховані роботи при ремонті

Коли ви будете приймати такі роботи, не забудьте про наші поради:

 1. Найкраще для прийняття таких робіт запросити фахівця відповідного ділянки робіт, сантехніка, електрика або газівника. Це не тільки дозволить оцінити результат роботи, а й зніме з вас відповідальність, якщо виникне потоп або інші аварійні ситуації. Не забудьте закріпити цей етап актом виконаних робіт.
 2. Важливо перевірити гідроізоляцію у ванній і санвузлах. Гідроізоляційний матеріал повинен на п’ятнадцять сантиметрів покрити стіну. Якщо цього не буде, то в стиках між стіною і підлогою може протікати вода.
 3. Перевірити цілісність стяжки. Для цього необхідно постукати по поверхні і подивитися на наявність тріщин. Якщо ви побачили, що стяжка розтікається, з’явилися тріщини, то це говорить про те, що усадка матеріалу відбувається нерівномірно в результаті порушення пропорцій піску з цементом. Такий варіант не годиться. Рекомендуємо вибирати сухі суміші для стяжки і штукатурки – вони більш надійні і якісні.
 4. Кожен етап перевірки потрібно зафіксувати актом, який повинен бути підписаний з обох сторін.

Якість підготовчих робіт

Якість підготовчих робіт

Поверхня може бути виконана із застосуванням різних матеріалів, тому її якість може відрізнятися. Наприклад, під шпалери допускається наявність маленьких подряпин після фінішної шпаклівки, а якщо поверхня буде фарбуватися, то найменші дефекти потрібно усунути. Тут найважливіше, щоб поверхня була рівною, на ній не виявлялися сліди вогкості, іржі і великі тріщини.

Можуть бути помилки, яких можна уникнути, якщо:

 • поверхня під шпаклівку гарантувати;
 • тріщини проклеїти паперовій або сітчастої стрічкою;
 • вибирати якісні матеріали.

Як перевірити якість обробки

Саме оздоблювальні роботи найчастіше служать каменем спотикання між замовником і підрядником. Вони оцінюються поглядом і всі дефекти можна побачити без спеціальних знань. Є ряд критеріїв, які допоможуть оцінити такий вид робіт:

 1. Якість фарбування можна визначити на відстані двох – трьох метрів від поверхні. Не повинно бути після фарбування плям або слідів кисті. Також стежте, щоб не було різних патьоків від фарби.
 2. Стеля і стіни повинні бути без плям, тріщин, рівні, а кути – під 90 градусів.
 3. У наклеювання шпалер найважливіше, щоб не виявлялися плями, збігався малюнок і не було зазорів в місцях стику. Не можна також приймати роботу, якщо ви бачите бульбашки під шпалерами або вони приклеєні слабо. Через деякий час це буде виглядати ще гірше.
 4. Зверніть увагу на рівень підлогового покриття, установку плінтуса без щілин, а також заповнення герметиком всіх стиків.
 5. Розетки повинні стояти рівно і за рівнем.

Як перевірити якість обробки

Висновок

Якість роботи будівельників прописується відповідними нормативами. Важливо відповідально і чесно поставитися до перевірки роботи і трохи зануритися в світ будівельних термінів і специфіки робіт. Якщо у вас немає часу або бажання цим займатися, ви можете довірити цей процес кваліфікованим фахівцям Architect Building Center, які мають досвід у сфері перевірки якості будівництва.

Ознайомитися з інформацією російською мовою за посиланням

Читати спочатку
Відгуки

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*