Якість робіт – найважливіший фактор, який враховується, коли здається будівельний об’єкт. До підрядників часто пред’являють претензії з цього приводу, але вони не завжди виправдані. Наша стаття допоможе прояснити багато моментів і визначити для себе критерії якості тих чи інших будівельних і ремонтних робіт.
На що звернути увагу
Є багато моментів, які залишаються без уваги під час приймання будівельних робіт, в результаті обидві сторони не задоволені результатом. Звертайте увагу на такі нюанси:
- Роботи краще приймати поетапно, незалежно від тривалості процесу будівництва.
- Передбачені певні критерії оцінки якості поверхні. Наприклад, для штукатурки не допустимо більше 2 мм відхилень на 2 метри.
- Уважно читайте договір і чітко вказуйте вид потрібних робіт. Наприклад, якщо у вас в договорі вказано просто “виконати фарбування”, будівельники не зобов’язані виконувати її як “високоякісну”, ці два поняття відрізняються.
Що значить приховані роботи
Приховані роботи включають:
- Розведення електрики, опалення та сантехніки.
- Посилення несучих конструкцій.
- Підготовку основи (штукатурка і стяжка)
Коли ви будете приймати такі роботи, не забудьте про наші поради:
- Найкраще для прийняття таких робіт запросити фахівця відповідного ділянки робіт, сантехніка, електрика або газівника. Це не тільки дозволить оцінити результат роботи, а й зніме з вас відповідальність, якщо виникне потоп або інші аварійні ситуації. Не забудьте закріпити цей етап актом виконаних робіт.
- Важливо перевірити гідроізоляцію у ванній і санвузлах. Гідроізоляційний матеріал повинен на п’ятнадцять сантиметрів покрити стіну. Якщо цього не буде, то в стиках між стіною і підлогою може протікати вода.
- Перевірити цілісність стяжки. Для цього необхідно постукати по поверхні і подивитися на наявність тріщин. Якщо ви побачили, що стяжка розтікається, з’явилися тріщини, то це говорить про те, що усадка матеріалу відбувається нерівномірно в результаті порушення пропорцій піску з цементом. Такий варіант не годиться. Рекомендуємо вибирати сухі суміші для стяжки і штукатурки – вони більш надійні і якісні.
- Кожен етап перевірки потрібно зафіксувати актом, який повинен бути підписаний з обох сторін.
Якість підготовчих робіт
Поверхня може бути виконана із застосуванням різних матеріалів, тому її якість може відрізнятися. Наприклад, під шпалери допускається наявність маленьких подряпин після фінішної шпаклівки, а якщо поверхня буде фарбуватися, то найменші дефекти потрібно усунути. Тут найважливіше, щоб поверхня була рівною, на ній не виявлялися сліди вогкості, іржі і великі тріщини.
Можуть бути помилки, яких можна уникнути, якщо:
- поверхня під шпаклівку гарантувати;
- тріщини проклеїти паперовій або сітчастої стрічкою;
- вибирати якісні матеріали.
Як перевірити якість обробки
Саме оздоблювальні роботи найчастіше служать каменем спотикання між замовником і підрядником. Вони оцінюються поглядом і всі дефекти можна побачити без спеціальних знань. Є ряд критеріїв, які допоможуть оцінити такий вид робіт:
- Якість фарбування можна визначити на відстані двох – трьох метрів від поверхні. Не повинно бути після фарбування плям або слідів кисті. Також стежте, щоб не було різних патьоків від фарби.
- Стеля і стіни повинні бути без плям, тріщин, рівні, а кути – під 90 градусів.
- У наклеювання шпалер найважливіше, щоб не виявлялися плями, збігався малюнок і не було зазорів в місцях стику. Не можна також приймати роботу, якщо ви бачите бульбашки під шпалерами або вони приклеєні слабо. Через деякий час це буде виглядати ще гірше.
- Зверніть увагу на рівень підлогового покриття, установку плінтуса без щілин, а також заповнення герметиком всіх стиків.
- Розетки повинні стояти рівно і за рівнем.
Висновок
Якість роботи будівельників прописується відповідними нормативами. Важливо відповідально і чесно поставитися до перевірки роботи і трохи зануритися в світ будівельних термінів і специфіки робіт. Якщо у вас немає часу або бажання цим займатися, ви можете довірити цей процес кваліфікованим фахівцям Architect Building Center, які мають досвід у сфері перевірки якості будівництва.
Ознайомитися з інформацією російською мовою за посиланням